160x600
reklam1

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun : Utanmazlık

07 Mar 2016 Pts 13:56
Bu haber 1.303 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
300x250

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun :

 

Dipkarpaz’da izinsiz olduğu gerekçesiyle mahkeme tarafından iki bungalovun yıkılması ve iki işletmeciye üçer yıl hapis cezası verilmesine Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun’dan çok sert tepki geldi

 

 

Coşkun, bungalov olayında siyasetçi ile halk arasında bir alış veriş yapıldığını, siyasetçinin “oy ver de oda sayısını 4’ten 6’ya çıkar” dediğini, halkın da oy verip oda sayısını 4’den 6’ya çıkardığını ama şimdi bedelini halkın hapse girerek çektiğini belirterek, siyasilerin tavrını “utanmazlık” olarak niteledi

Züleyha KARAMAN

Dipkarpaz’da izinsiz olduğu gerekçesiyle mahkeme tarafından iki bungalovun yıkılması ve iki işletmeciye üçer yıl hapis cezası verilmesine Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun da çok sert tepki gösterdi.

Coşkun, mahkemeye yansıyan bungalov olayında siyasetçi ile halk arasında bir alış veriş yapıldığını, siyasetçinin “oy ver de oda sayısını 4’den 6’ya çıkar” dediğini, halkın da oy verip oda sayısını 4’den 6’a çıkardığını ama şimdi bedelini halkın hapse girerek çektiğini belirterek, siyasilerin tavrını “utanmazlık” olarak niteledi.

HALKIN SESİ’ne yaptığı açıklamada, “Karpaz’ın üzerinde bir karabulut dolaşıyor” diyerek, bölgede yaşanan olumsuzlara işaret eden Suphi Coşkun, bungalov olayından tüm bölge halkının zincirleme olumsuz etkilendiğini söyledi.

Dipkarpaz’da Altınkumsal olarak bilinen yerde, yapılarında kaçak bölümler olduğu gerekçesiyle mahkemeye çıkartılan ve hapse gönderilen 2 kişinin ardından 9 kişinin daha yargılandığını, bu olayın bölge halkını derinden sarstığını anlatan Coşkun, “1975’den bu yana bir şey denenecekse önce Dipkarpaz ve Karaburun halkı üzerinde deneniyor. Bu yaşadığımız olaya emsal teşkil eden başka bir olay yok. Bu ilk defa oluyor” dedi.

“Arkadaşlar hapistedir. İstinaf mahkemesine başvurdular. Bunun arkasından 9-10 kişi daha var bunların davası 21 Mart’ta” diyen Suphi Coşkun,

davaları görülen kişilerin de hapse atılıp atılamayacağını bilemediklerini, kaygı ve endişeyle beklediklerini kaydetti.

“Dipkarpaz’ın üzerinde karabulutlar dolaştığını” ifade eden Coşkun, kararın,

Ekmeğinin peşinde olan Dipkarpaz halkı için maddi ve manevi olarak adeta bir

yıkım olduğunu kaydetti.

Bölgede işsizliğin had safhada olduğunu, kararın sadece 11 kişiyi değil tüm bölge halkını olumsuz etkilediğine vurgu yapan Coşkun, işsiz bölge halkına yenilerinin katıldığını belirtti.

Dipkarpaz Belediye Başkanı Coşkun, “Bu insanların alışveriş yaptığı esnaf da çok perişan oldu. Bu kadar işsizliğin içinde, bu insanların yaptığı turizmle 110 kişiye iş veriliyordu, şimdi bu insanlarda işsiz. Kararın zincirleme olumsuz etkisi oldu. En büyük sorunumuz işsizlik. İşsizliğe çare ararken, üretmeye çalışan insanlarımız, ekmeklerinden oldu” dedi.

“HER ŞEY SİYASİLERİN İKİ DUDAĞI ARASINDA”

Ülkede her şeyin siyasilerin iki dudağı arasında olduğunu belirterek, siyasilerin tavrına adeta ateş püsküren Suphi Coşkun, şöyle devam etti:

“Bu insanların izinleri vardı. Bu memlekette izinden ziyade her şey, siyasilerin iki dudağı arasında, onlar bir şey söylemeden kimse yapmaz. Bu insanlar karşılığını verdiler. Bungalovlar 4 oda iken 6 odaya çıkardığında siyasiler geldi, orada yemek yedi. Bakanlık yapan insanlar geldi orada, ‘Yap yahu, bana oyunu ver’ dediler. Halk olarak bedelini ödeyerek oda sayısını 4’den 6’ya, 8’e çıkardılar. Ama şimdiki karara baktığımızda, siyasiler, ‘işte ne yapalım mahkeme kararı’ diyor. Bu da çok büyük utanmazlıktır, siyasiler tarafından

Dipkarpaz, çoluğunu çocuğunu geçindirme adına yaşam savaşı verirken, biz nelerle uğraşıyoruz. Siyasiler, ‘bana oyunu ver, 4’den 6’ya çıkar’ dedi, halk da oyunu verdi, 4’den 6’ya çıkardı. Karşılıklı alış veriş yaptılar. Şimdi de ‘ne yapalım yargı kararı’ diyorlar. Bu yargının önüne, Anıtlar Yüksek Kurulu’nun yasasını yapıp götüren kimdir, yine siyasiler değil mi?

“EĞİTİM VE SAĞLIK DA AKSIYOR”

Dipkarpaz halkının işsizliğin yanında eğitim ve sağlıkta da büyük sorunlar yaşadığını, okullar açıldığında öğretmenlerin bölgeye geç geldiğini ve öğretmenlerin bölgede çok fazla kalmadığını söyleyen Suphi Coşkun, sözlerini şöyle tamamladı:

“Eğitim konusunda da çok sorunlarımız var. Okullarımız açılıyor, iki ay öğretmen verilmiyor. Her gelen öğretmen de 1 yıl kalıyor. Çocuklarımız deneme tahtası oldu. 2016’da yaşıyoruz, sağlık konusunda da aynı sorunları yaşıyoruz, saat 12’ye kadar doktor var 12’den sonra Allah’a emanetiz.”

468x60

Benzer Haberler

Almanya’dan uydu aracılığıyla izlenen orman kartalı, Afrika’dan Avrupa’ya göç...

Yorum 
0

Türkiye, AB üyesi tüm ülkelerin vatandaşlarına vizeyi kaldırdı. AB’nin Schengen bölgesinde...

Yorum 
0

Kıbrıs Net Haber’in KKTC İçişleri Bakanlığı’ndaki güvenilir kaynaklara dayandırdığı...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:

300x250

Türkiye Kıbrıs vatandaşların...

Türkiye, AB üyesi tüm ülkelerin vatandaşlarına vizeyi […]

KKTC için BOMBA iddiası

KKTC için BOMBA iddia! Pazar günü Ankara’da […]

bir tecavüz haberi de Kumyal...

Karpaz bölgesi, birkaç gün önce ( Gelincik’teki […]

MİT UYARDI! KKTC’DE BOMBALI ...

MİT UYARDI! KKTC’DE BOMBALI EYLEM YAPILABİLİR! Türkiye […]

KÖŞE YAZARLARI

POPÜLER HABERLER

‘TÜRKİYE’DE YAŞANAN OLA...

Bağımsızlık İttifakı Sözcüsü ve KKTC İnsan Hakları […]

Yetkililer Kırmızı Alarm Verdi Kıbrıs ta Toz Uyarısı

Yetkililer Kırmızı Alarm Verdi Kıbr...

Dikkat Toz Uyarısı… Meteoroloji Dairesi, doğulu hava […]

HEMŞİRELER VE EBELER SENDİKASI’NDAN...

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, sorunları […]

Kızına 4 yıl tecavüzden 20 yıl haps...

Güney Kıbrıs’ta 45 yaşındaki bir kişi, reşit […]

Kıbrıs savaşta!… Kıbrıs Üs’lerinden hava saldırısı!

Kıbrıs savaşta!… Kıbrıs Üs’lerinden...

  İngiltere, Suriye’deki DAEŞ hedeflerinin bombalanmasına izin […]

 Çiftçiler Birliği Samsun Tarım F...

  Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği geçtiğimiz günlerde […]

300x250