160x600
reklam1

EVLENMEYE HEVESLENDİRECEK DÜĞÜN KONSEPTLERİ

16 Şub 2016 Sal 16:35
Bu haber 1.057 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

DURDUK YERDE İNSANI EVLENMEYE HEVESLENDİRECEK DÜĞÜN KONSEPTLERİ

Milwaukee-wedding-photographer_2451

Artık her şeyin bir konsepti var. Konsept partiler, konsept dekorasyonlar, konsept projeler… Zannedersin ki her şeyin normalini yaladık yuttuk, o kadar mükemmeliz ki olayı bir adım öteye taşıdık. Yapacağımız her şeyin ‘’farklı’’, ‘’kendine özgü’’ veya ‘’anlamlı’’ olması için bir konsepti olması şart, hem de en havalısından! Herkes bir yarış halinde. Ve ne tesadüftür ki, yaklaşan düğün sezonu ile beraber gelin ve damat adaylarını saran  telaşenin adı da konsept!

Çok değil, 10-15 sene evveline değin, ailelerin maddi imkanları ölçüsünde bir otelin balo salonu, havuzbaşı, klasik bir düğün salonu, ortama uygun bir restaurant  veya bu işe müsait bir bağ-bahçe ayarlanır, yine imkanlar dahilinde ancak çoğunlukla 7 katlı bir pasta sipariş verilir, mekanın kadrolu piyanist şantörü eşliğinde o düğünler yapılırdı. Farklılıklar yalnızca ‘’yöresel’’ düğünlerde görülürdü. Kimi davul-zurna getirip halaya girer, kimi zeybek oynar, kimi de içip içip ‘’harmandalı’’ oynamaya cüret ederdi. Bu düğünlerin ortak yönü ise, finalde ‘’kasap havası’’ eşliğinde, orta yaş ve üzeri davetlilerin katılımıyla, ip gibi hizalı çekilen halaylardı. Kendi yaş grubumdan kimsenin düğününde, öyle başarılı, öyle coşkulu bir halay hiç görmedim. El-ayak koordinasyonu bizim nesilde gelişmemiş, adeta kullanılmamaktan kendi kendini yok etmiş…

Hal böyle olunca, popüler kültürün de etkisiyle, evleneceğimiz zaman karşımıza çıkan tabloda şöyle seçenekler var ki, evlenmeyecek olanlarımızın bile fikirlerini etkileyebilir, annenizin en yakın arkadaşı Nermin teyzenizin ısrarla görüştürmek istediği o çocuk ile bir yemek ayarlamaya kadar gidebilir;

1-) Masal Gibi Bir Kır Düğünü

Eskilerin ‘’köy düğünü’’, evrildi, çevrildi, oldu başımıza ‘’kır düğünü’’… Köy düğününde kuzu çeviren, kazanla pilav pişiren düğün sahipleri, kır düğününde somon fümeli tartolet, ıspanaklı ravyoli servis etmekteler. Tabii ki tepsi tepsi açılan baklavaların yerini de orman meyveli, krokanlı pastalar aldı. Buradaki en büyük sorun, aşağıda paylaşacağımız fotoğraflardaki ambiansın aile büyüklerimizi tatmin etmeyeceği gerçeğidir. Onlar sizi takı merasiminden kolları bilezik, yakaları lira dolu bir komutan edasıyla çıkarken görmek istiyorlar, romantizm peşinde değiller. Ama çok isterseniz siz de bütün olumsuz koşullara rağmen böyle bir ortam yakalayabilirsiniz tabii. Sevgi emek ister demişler ama, asıl düğün hazırlıkları emek ister!

 

c08a8d49f61091adad13d3cd8fbb13870e8da1d38371d670bde5d28db535e920

24cc8bd05541761b24510b6530118df7

 

2-) Tropikal Bir Rüya : Plaj Düğünü

5 yaşımızdan beri bizlere öğretilen, ‘’üç tarafı denizlerle çevrili bir kara parçası  olmamız’’ durumundan zerre kadar faydalanamadığımızın bir kanıtı daha karşımızda. Popüler olmamasındaki asıl sebebin kadınlar olduğunu düşündüğüm bu konseptte, rahatlık her zaman ön plandadır. Biz kadınlar çoğu zaman rahatsız durumlardan mutlu oluruz. Düğünümüzde gelin saçı olarak, veya yakınımızın düğününde görümce topuzu olarak yaptırmaya heves ettiğimiz o 926 tel tokalı saç modeli, bu plaj konseptine uymaz. 25 cm topuklu ayakkabımızla kumda yürünmez. O kendinden pul işlemeli kumaştan dikilmiş kırmızı halı tuvaletimizi giymemiz ise kesinlikle mümkün değildir. Gelin siz bu konseptin bu topraklarda yaşamasına ve yayılmasına destek olun, düğününüzü plajda, kumsalda, sahilde yapın. Giyelim sandaletlerimizi gelelim efil efil.

 

db12dedc31c4b8c74dcd9d75b0df58a9

0e95bc282cebc7692a9491095bc6afdb

077f6540f7ffce7394f0e9820cb9cc27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-) Görkemli Balo Salonu Düğünü

Merhaba annemler, ananemler, halamlar ve teyzemler…En sevdiğiniz düğün konsepti ile karşınızdayım. Ele karışacağımız bu stratejik günlerde, hayat boyu biriktirdiğiniz çevrenizi rezil olmadan, insan gibi ağırlayabileceğiniz tek düğün şeklinin bu olduğunu düşündüğünüzü biliyoruz. Gün arkadaşlarınızın topukları toprağa batmayacak, güneşti – rüzgardı rahatsız etmeyecek, 7 katlı pasta sorunsuz şekilde taşınıp, salonun ortasında ele güne karşı kesilebilecek, takı töreni ve kimin ne taktığı salonun her yerinden barkovizyon sayesinde rahatlıkla izlenebilecek. İnsan dediğin böyle evlenir, pirensesler gibi… Di mi?

 

jason-wahler-laguna-beach-real-oc-wedding-los-calamigos-ranch-20

468x60

Benzer Haberler

Almanya’dan uydu aracılığıyla izlenen orman kartalı, Afrika’dan Avrupa’ya göç...

Yorum 
0

Türkiye, AB üyesi tüm ülkelerin vatandaşlarına vizeyi kaldırdı. AB’nin Schengen bölgesinde...

Yorum 
0

Kıbrıs Net Haber’in KKTC İçişleri Bakanlığı’ndaki güvenilir kaynaklara dayandırdığı...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:

300x250

Türkiye Kıbrıs vatandaşların...

Türkiye, AB üyesi tüm ülkelerin vatandaşlarına vizeyi […]

KKTC için BOMBA iddiası

KKTC için BOMBA iddia! Pazar günü Ankara’da […]

bir tecavüz haberi de Kumyal...

Karpaz bölgesi, birkaç gün önce ( Gelincik’teki […]

MİT UYARDI! KKTC’DE BOMBALI ...

MİT UYARDI! KKTC’DE BOMBALI EYLEM YAPILABİLİR! Türkiye […]

KÖŞE YAZARLARI

POPÜLER HABERLER

‘TÜRKİYE’DE YAŞANAN OLA...

Bağımsızlık İttifakı Sözcüsü ve KKTC İnsan Hakları […]

Yetkililer Kırmızı Alarm Verdi Kıbrıs ta Toz Uyarısı

Yetkililer Kırmızı Alarm Verdi Kıbr...

Dikkat Toz Uyarısı… Meteoroloji Dairesi, doğulu hava […]

HEMŞİRELER VE EBELER SENDİKASI’NDAN...

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, sorunları […]

Kızına 4 yıl tecavüzden 20 yıl haps...

Güney Kıbrıs’ta 45 yaşındaki bir kişi, reşit […]

Kıbrıs savaşta!… Kıbrıs Üs’lerinden hava saldırısı!

Kıbrıs savaşta!… Kıbrıs Üs’lerinden...

  İngiltere, Suriye’deki DAEŞ hedeflerinin bombalanmasına izin […]

 Çiftçiler Birliği Samsun Tarım F...

  Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği geçtiğimiz günlerde […]

300x250